Blanka Nyklová
Blanka Nyklová získala doktorát ze sociologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2014 působí jako vědecká pracovnice Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i. Mezi její výzkumné zájmy patří česká feministická scéna, postavení genderových studií v České republice - zejména otázky spojené s genderově podmíněným násilím, a geopolitický rozměr produkce vědění. Specializuje se na kvalitativní výzkum a spolupracovala na řadě výzkumných grantů a meziinstitucionálním výzkumu dopadů covid-19 a souvisejících opatření na genderově podmíněné a zejména partnerské násilí. Působila jako místopředsedkyně Genderové expertní komory ČR a je předsedkyní Centra pro studium populární kultury. Její nejnovější publikace podrobně popisuje roli, kterou hraje neznalost v tom, jak bylo domácí násilí řešeno v rámci pandemie (Nyklová, B., Moree, D., Černohorská, V. b.d. "Nevědění jako faktor v nedůsledné regulaci domácího násilí na ženách v zrcadle pandemie covid-19". Český sociologický časopis, přijato k publikaci).
Dana Moree
Vystudovala obor Pastorační a sociální práce na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a dále pak obor Obecná antropologie na Fakultě Humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2008 ukončila doktorské studium na Univerzitě humanistiky v Utrechtu. Co se výzkumných aktivit týče, zaměřuje se na oblast propojení společenských změn a vzdělávacího systému – např. v publikaci Učitelé na vlnách transformace, Základy interkulturního soužití nebo Meziprostory. Kromě akademické činnosti se věnuje tématu setkávání kultur i v rámci kurzů a seminářů a zabývá se divadlem utlačovaných (více na www.dvenatreti.cz).
Petr Kubala
Petr Kubala vystudoval sociologii na Fakultě sociálních studií v Brně. V současnosti pracuje na sociologickém ústavu akademie věd a jako redaktor experimentálního časopisu CEDIT. V sociologickém ústavu pracuje na oddělení socio-ekonomie bydlení, kde se odborně zabývá globální krizí dostupnosti bydlení, jejími dopady na mladé dospělé v České republice, dále participativním či kolaborativním bydlení, ale také vlivem domácích "smart technologií" na mocenské vztahy. Jako pracovník pro přenos znalostí se podílí na vzniku Výzkumného centra domácího a genderově podmíněného násilí.